Florencja-panorama miasta

Najbardziej romantyczne miejsca we Florencji znajdują się blisko siebie, na południe od rzeki Arno. Poleciła mi je koleżanka, która mieszka na stałe w samym centrum Florencji.

Florencja zachwyca wszystkim i nawet nie będę próbowała rywalizować z opisami w przewodnikach czy blogerów podróżniczych. Możecie sobie to wszystko łatwo znaleźć w Internecie lub książkach. Ja chcę Wam pokazać 3 moje ulubione miejsca. Moim zdaniem najbardziej romantyczne, ale także dość spokojne i pozbawione wszechobecnych w tym mieście tłumów. Turyści oczywiście są, ale nie ma ich tak wielu, jak w ścisłym centrum.

Florencja – Chiesa di San Miniato – najwyższy punkt widokowy

To trochę wyżej niż Piazzale Michelangelo. Jest tam zdecydowanie mniej ludzi, przepiękny kościół z malutkim cmentarzem i widok na całą Florencję. Atmosfera tego miejsca jest niesamowita. Pełna spokoju i mistycznego piękna. Nie ma komercji, straganów i tłumów. Fakt – jest dość wysoko. Osobom, które nie chcą się wspinać w upale, polecam podjazd taksówką (mam wrażenie, że jest taniej niż w Warszawie…) i rozpoczęcie zwiedzania od tego miejsca. Zawsze to łatwiej schodzić niż się wspinać. Ale odwrotnie też można, a widok wynagradza wszystkie trudy!

Florencja-najpiękniejsze miejsca
Florencja-co zwiedzać
Florencja- widok z Placu Michała Anioła

Florencja – Ogrody Różane z panoramą na całe miasto

Mało kto o nich wie, więc nie są oblegane, a to moim zdaniem najpiękniejsze ogrody w mieście. Nie są tak monumentalne i sławne, jak ogrody Boboli (chociażby dlatego, że kręcono tam Inferno) czy Bardini. Ale są niezwykle romantyczne, tona w różach i są za darmo (za wejście do pozostałych trzeba płacić, choć nie są to wygórowane ceny). Mają w sobie jakiś urok, jak z obrazów impresjonistów, a do tego można z nich podziwiać panoramę Florencji. Polecam szczególnie na romantyczny spacer i przerwę w intensywnym zwiedzaniu!

Florencja-najpiękniejsze widoki z ogrodów
Florencja - najbardziej romantyczne miejsca
Florencja w weekend
Wakacje we Włoszech

Florencja – Most złotników z piękną biżuterią i spacerującymi zakochanymi parami

Trzeba tam koniecznie być. Ale, jeśli chcecie mieć najpiękniejsze zdjęcia tego mostu (a warto), to najlepiej je robić z dwóch innych mostów. O wschodzie słońca z Mostu Carraia, a o zachodzie z Mostu alle Grazie. Właśnie tam znajdziecie najwięcej osób z aparatami, czekającymi na zachód słońca i najpiękniejsze popołudniowe światło.

Florencja-najlepsze zdjęcia
Florencja na romantyczny weekend

To moje ulubione miejsca we Florencji. Poleciła mi je (i nie tylko) dziewczyna poznana na Instagramie (coraz bardziej lubię i cenię to miejsce w sieci). To Polka, która mieszka we Florencji w samym centrum i naprawdę kocha to miasto. Możecie ją śledzić pod adresem na Instagramie: maddi_1412 (@maddi_1412)

Jeśli Florencja – to oczywiście Toskania! Najpiękniejsze widoki i miejsca opisałam w artykule (znajdziecie tam też mnóstwo zdjęć): 4 powody, dla których kocham Toskanię

Dobrego dnia i samych pięknych podróży!

Podziel się!