Moje kosmetyczne sposoby na ładniejszą skórę pod oczami

Oto dobre nawyki, dzięki którym twoja skóra pod oczami będzie bardziej promienna i nawilżona.

Kosmetyki na pewno pomagają, ale nic nie zastąpi dobrych nawyków. Oto lista najważniejszych.

Sen 7 godzin – niezbędne minimum dla dojrzałej cery

Wiem, to banał, ale na pewno zauważyłyście, że kiedy jesteście wypoczęte zmarszczki są jakby mniej widoczne. Tego nie oszuka żaden kosmetyk. Oczywiście nie zawsze taki luksus jest możliwy. Mi też zdarza się zarywać noce (dość regularnie niestety), ale piszę o tym, bo widzę, że to naprawdę działa.

Nawilżona skóra dzięki piciu co najmniej 1,5 litra wody dziennie

To naprawdę bardzo ważne. Można stosować najdroższe kremy pod oczy, ale jeśli nie będziemy wystarczająco dużo pić, to efekty i tak będą marne. Ja staram się mieć zawsze butelkę wody pod ręką, inaczej albo zapominam o piciu, albo lenistwo zwycięża.

Lifting bez skalpela, czyli dotlenienie skóry

Zauważyłam, że nic tak źle nie działa na wygląd mojej skóry pod oczami, jak spędzenie kilku godzin w samochodzie lub klimatyzowanym pomieszczeniu. Za to na urlopie, kiedy prawie cały czas przebywam na świeżym powietrzu, zmarszczki zmniejszają się w magiczny sposób. Dlatego staram się spać przy otwartym oknie (tak, nawet jesienią i zimą), jak najczęściej wietrzyć pokój, w którym pracuję i kiedy mam chwilę czasu pójść nawet na krótki spacer.

Gładka cera po 40-stce – Relaks, relaks i jeszcze raz relaks

Wiem sama po sobie, że nie da się zupełnie wyeliminować stresu i pośpiechu ze swojego życia. Dlatego ważna jest równowaga, czyli zadbanie o momenty wyciszenia i zwolnienia tempa. Dla mnie najlepszym czasem jest sobota rano. Zanim świat zewnętrzny mnie pochłonie, daję sobie godzinę na przyjemne zabiegi pielęgnacyjne i relaks z kawą i gazetą.

Kosmetyczne sposoby na ładniejszą skórę pod oczami:

Zawsze robię dokładny demakijaż oczu

Taki sam banał jak z wysypianiem się, ale to niewiarygodne, ile moich koleżanek przyznaje się, że nie zawsze im się chce dokładnie zmyć makijaż.

Stosuję specjalny krem do okolic oczu dla skóry dojrzałej

Lubię takie o tłustszej konsystencji, bo optycznie wypełniają drobne zmarszczki. Zawsze sprawdzam, czy w składzie jest kwas hialurenowy, bo to on odpowiada za nawilżenie skóry. Moja znajoma kosmetyczka poleca też zwrócić uwagę, czy krem pod oczy zawiera przeciwutleniacze (np. kofeinę) oraz witaminy A,E i C, które stymulują produkcję kolagenu i wzmacniają naczynka. Staram się wklepywać krem, a nie go rozcierać, żeby nie rozciągać delikatnej skóry pod oczami.

Od czasu do czasu nakładam specjalną maseczkę pod oczy

Wybór jest naprawdę ogromny. Nowoczesne maseczki nie tylko mają mocniejsze działanie niż krem pod oczy, ale także przyjemnie się je nakłada. Ja stosuję je szczególnie po zarwanej nocy albo kiedy czuję, że moja skóra jest mocno wysuszona. Oczywiście można zrobić sobie domową maseczkę z ogórka lub ziemniaka, jednak na własnej skórze sprawdziłam, że te z drogerii mają mocniejsze działanie. Są też bardzo wygodne w nakładaniu i nie trzeba w nich leżeć z zamkniętymi oczami :). Ja dzięki temu łączę pielęgnację z relaksem i czytaniem. Ale jak ktoś ma potrzebę w tym czasie np. prasować, też można :-).

I na koniec dobra rada mojej koleżanki – kosmetyczki: zawsze wklepujemy krem i maseczkę pod oczy opuszkami serdecznych palców (jak na zdjęciu u góry). Podobno ucisk jest wtedy najbardziej delikatny i nie uszkadza skóry.

Miłego dnia i samych przyjemności podczas dbania o siebie!

Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu.
Oto dobre nawyki, dzięki którym twoja skóra pod oczami będzie promienna i nawilżona.

Podziel się!